Sinemet

Zawiera 10 mg karbidopy i 100 mg lewodopy (Sinemet 10/100) lub 25 mg karbidopy i 250 mg lewodopy (Sinemet 25/250). Leczenie rozpoczyna się od stosowania 3 razy dziennie tabletki preparatu Sinemet 10/100, stopniowo zwiększając dawkę o tabletkę co drugi dzień, dochodząc do dawki maksymalnej 9 tabletek preparatu Sinemet 25/250 w dawkach podzielonych.

Preparaty Madopar i Sinemet, znosząc objawy parkinsonizmu, działają paliatywnie. Nie wpływają na naturalny przebieg choroby. Pozwalają na zmniejszenie dawki leczniczej lewodopy o 70-80%. Szybciej od lewodopy wywołują efekt leczniczy, wywołują mniej działań niepożądanych obserwowanych po stosowaniu samej lewodopy. Można je stosować równocześnie z lekami cholinolitycznymi.

Należy pamiętać, że w czasie stosowania lewodopy i wymienionych preparatów złożonych nie wolno podawać pirydoksyny (witaminy B6) lub zawierających ją preparatów wielowitaminowych. Pirydoksyna bowiem, przyspieszając biotransformację lewodopy i dopaminy, znosi działanie lecznicze lewodopy w parkinsonizmie. i I

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *