Inne choroby reumatyczne

W leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, dyskopatii i reumatycznych schorzeń pozastawowych leczenie rozpoczyna się od stosowania salicylanów, a w przypadku ich nieskuteczności stosuje się silnie działające przeciwbólowo pochodne pirazolonu (Butapirazol, Rheumanol, Rheumo- pyrin) lub preparaty Metindol, Ibuprofen, Naproxen lub Mefacit.

Ze względu na to, że wszystkie leki przeciwzapalne stosowane w chorobach reumatycznych są toksyczne, a niektóre z nich nawet znacznie, należy zachować dużą ostrożność w ich stosowaniu, pilnie śledząc stan chorego, aby nie przeoczyć początkowo nieznacznych objawów toksycznych, które mogą zapowiadać wystąpienie groźnych powikłań. Mając do dyspozycji dużą liczbę leków przeciwzapalnych u każdego chorego należy dobrać lek o największej skuteczności i najlepszej tolerancji.

Inne zastosowanie leków przeciwzapalnych. Niesteroidowe leki przeciwzapalne znalazły również zastosowanie w leczeniu pierwotnego bolesnego miesiączkowania, bez towarzyszących zmian morfologicznych macicy. Mechanizm ich działania leczniczego w tym zespole chorobowym jest również związany z hamowaniem syntezy prostaglandyn. Stosuje się następujące leki: kwas acetylosalicylowy – 500 mg co 6 h, ibuprofen – 400 mg co 6 h, kwas mefena- mowy – 250-500 mg co 8 h, indometacynę – w pierwszej dawce 100 mg, następnie 25 mg co 4-6 h.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

http://superdent.bytom.pl terapia narkotykowa Białystok